Sindroma e zemrës së thyer, çfarë është dhe nga se shkaktohet?

“Sindroma e zemrës së thyer është gjendje e rikthyeshme e zemrës, e shkaktuar nga një situatë stresi fizik ose emocional, e cila prek më shpesh gratë”, pohon Dr. Sh. M. Nereida Xhabija në HealthMag Podcast. Gjendja gjithashtu mund të shkaktohet nga një sëmundje serioze fizike ose operacioni. Sindroma e zemrës së thyer është zakonisht e përkohshme. Por disa njerëz mund

Health Mag By Health Mag

Pse ushqimet e përpunuara mund të jenë të dëmshme për trurin tuaj?

Amerikanëve i pëlqejnë ushqimet e tyre ultra të përpunuara, qofshin ato si patatina, fast food ose ëmbëlsira. Sigurisht, mbushja e pjatës tuaj me perime, fruta, peshk, vajra të shëndetshëm dhe drithëra në një dietë të stilit mesdhetar rrit shëndetin e zemrës dhe trurit. Por nëse hani edhe ushqime ultra të përpunuara, a është kjo e keqe për shëndetin e trurit

Health Mag By Health Mag

Si të përballeni me sindromën e zorrës së irrituar?

Sindroma e zorrës së irrituar (IBS) mund të prishë ndjeshëm jetën e përditshme të një personi. Disa njerëz vuajnë në heshtje për shkak të dhimbjeve të barkut, diarresë dhe kapsllëkut. Këto simptoma mund të ndikojnë ndjeshëm në cilësinë e jetës së një personi. 19 Prilli është Dita Botërore e IBS, e cila synon të rrisë ndërgjegjësimin për IBS, i cili

Health Mag By Health Mag
- Sponsored -
Ad imageAd image

Editor's Pick

Weather
22 °C
London
overcast clouds
24° _ 20°
73%
6 km/h
Mon
22 °C
Tue
23 °C
Wed
23 °C
Thu
18 °C
Fri
24 °C

Follow US

Discover Categories

Create an Amazing Newspaper
Discover thousands of options, easy to customize layouts, one-click to import demo and much more.

Sponsored Content

Global Coronavirus Cases

Confirmed

0

Death

0

More Information: Covid-19 Statistics

Podcast nga Albana Daka, së shpejti On Air!

Së shpejti për të gjithë shikuesit që janë të interesuar për gjithçka që ka lidhje me shëndetin vjen Podcasti më i ri, nën drejtimin e dok Albana Daka. STAY TUNED   https://www.youtube.com/watch?v=0Wtx2bbm25g

healthmag By healthmag