Health Mag, website i dedikuar shëndetit...

Këshilla, informacione, kuriozitete dhe shumë e shumë rubrika të tjera do i gjeni në websitin tonë...
Mjekët konfirmojnë ndikimin e motit të lagësht tek dhimbjet e artritit

Një studim i Universitetit të Manchesterit ka konfirmuar se njerëzit që vuajnë

Terapia me oksigjen – Dhuratë e çmuar për shëndetin!

Ka një vend në Tiranë ku mund të marrësh frymë lirisht e

Ushqimi që nuk duhet t’i jepni fëmijës në vitin e parë të jetës

Mjalti konsiderohet si një nga ushqimet natyrale më fisnike dhe përfitimet e tij

Ad imageAd image
Ad imageAd image
- Cambridge Clinical Laboratories -
Ad imageAd image

Si të shmangim herën e keqe të gojës?

1. Vizitoni stomatologun tuaj. Mund te keni dhembe te prishur. 2. Pini shume uje. Dehidrimi shkakton ere te keqe. 3.

- MADARA -
Ad imageAd image

Ushqyerja për hemorroidet

Çfarë është sindroma hemorroidale? Hemorroidet janë një pleksus i pasur fibrovaskular (d.m.th.

Revista juaj për lajme mjekësore dhe shëndetin

Shëndeti i pari...

Ushqehuni shëndetshëm gjatë muajit të Ramazanit

Gjatë Ramazanit, përveç adhurimit dhe synimit për t’u përmirësuar shpirtërisht, shumë njerëz shqetësohen përsa I përket gatimit për iftar dhe

Stresi oksidativ plak organizmin parakohe. Klinika Fithealth ju ndihmon ta luftoni atë!

Studimet e fundit tregojnë se vetëm një e treta e faktorëve që çojnë në plakje

9 këshilla si të rrimë të freskët dhe të pastër gjatë veres

Beni dush cdo dite. Perdorni krem per lekuren brenda tre minutave nga tharja me peshqir.

Përfitimet shëndetësore të magnezit

Përfitimet shëndetësore të magnezit  Magnezi është një mineral thelbësor që trupi juaj nuk e prodhon,