Health Mag

Follow:
229 Articles

Trajtimi qe mund te ngadalesoje rënien e flokëve

Rënia e flokëve është një problem i zakonshëm si për burrat ashtu edhe për gratë dhe shtysë për të marrë

A është i sigurt përdorimi i suplementeve bimorë për humbjen e peshës?

Kur jeni duke luftuar për të humbur peshë, mund të jetë joshëse të dëshironi të provoni çdo pilulë dhe ilaç

Dëmet që sjell puna gjatë natës

Puna me turne të natës mund të dëmtojë kujtesën deri në 79 për qind te të rriturit e moshës së

Gjithçka që duhet të dini për dietën ‘Sirtfood’

Dieta ‘Sirtfood’ është një plan diete që promovon konsumimin e ushqimeve të pasura me sirtuina për të nxitur humbjen e

7 mënyra për të parandaluar plakjen e lëkurës

Me siguri po pyesni veten nëse ka ndonjë gjë që mund të bëni për të parandaluar që lëkura juaj të

9 arsye pse ndiheni gjithmonë të lodhur

Ndiheni të lodhur edhe pas nje gjumi te mire? Mezi prisni te konsumoni filxhanin e kafese per te nisur diten? 

6 ëmbëlsira miqësore ndaj diabetit

Është e vërtetë që njerëzit me diabet duhet të mbajnë një sy ‘mbyllur’ për sa I përket elementëve ushiqmorë që

Kontrolli i zorrëve: Fakte interesante për sistemin tuaj tretës

Sistemi  tretës është një rrjet i mahnitshëm organesh dhe një pjesë magjepsëse e biologjisë njerëzore.  Zorra juaj eshte shume e

Your one-stop resource for medical news and education.

Your one-stop resource for medical news and education.