Health Mag

Follow:
42 Articles

A do t’ju ndihmojë konsumimi i qumështit të flini më mirë?

Nje artikull i publikuar në Advances in Nutrition gjen "një lidhje pozitive midis konsumit të produkteve të qumështit dhe cilësisë

Çfarë është Koliti Ulceroz?

Koliti ulceroz është një nga llojet më të zakonshme të sëmundjeve inflamatore të zorrëve. Kjo sëmundje kronike shkakton inflamacion dhe

Sheqernat -Çfarë janë dhe për çfarë shërbejnë?

Sheqernat, të quajtur edhe karbohidrate, janë lëndë ushqyese themelore për të lejuar qelizat e fëmijëve të prodhojnë energji, duke siguruar

Mëngjesi përmirëson të mësuarit e fëmijëve

Një mëngjes i pasur me lëndë ushqyese është i mirë për trupin dhe mendjen Pas 10-12 orësh gjumë, trupat e

Si ushqyerja rrit sistemin imunitar dhe lufton lodhjen në sëmundjen Lyme

Të jetosh me sëmundjen Lyme mund të jetë sfiduese, veçanërisht kur përballesh me simptomat e vazhdueshme që priren të shoqërojnë

Aktiviteti fizik: si konsumohen yndyrnat

USHQIMI DHE AKTIVITETI FIZIK Për të gjithë, përfshirë atletët profesionistë, është e rëndësishme të ndiqni një dietë të ekuilibruar që

A është kripa e detit Himalayan një alternativë më e shëndetshme?

Konsumimi i tepërt i kripës mund të çojë në kushte të rënda shëndetësore, duke përfshirë presionin e lartë të gjakut,

Të ushqyerit për të rritur masën muskulore

Masa muskulore, forca e muskujve dhe performanca fizike janë tre elementë kryesorë në ruajtjen e shëndetit. Me rritjen e moshës,

Your one-stop resource for medical news and education.

Your one-stop resource for medical news and education.