Explore Categories

Health

148 Articles
- Sponsored -
Ad imageAd image

Latest News

Si të përballeni me sindromën e zorrës së irrituar?

Sindroma e zorrës së irrituar (IBS) mund të prishë ndjeshëm jetën e

Ushqimi i shëndetshëm gjatë menopauzës

Menopauza mund të jetë një kohë e vështirë për shumë gra dhe

Dr. Arjana MARKU: “Këmba e atletit- Ç’është dhe si trajtohet?”

Këmba e atletit, e quajtur edhe tinea pedis, është një infeksion mykotik

Dr. Arjana MARKU: “Këmba e atletit- Ç’është dhe si trajtohet?”

Këmba e atletit, e quajtur edhe tinea pedis, është një infeksion mykotik

Si ndikon stresi në diabet dhe si ta ulni atë?

Kur është nën stres, trupi lëshon hormone që mund të shkaktojnë rritjen

A ndryshon të ushqyerit tek femrat dhe meshkujt?

Qelizat femërore kanë dy kromozome voluminoze XX, qelizat mashkullore XY. Femrat kanë

Cfarë dini ju rreth shkaktareve të “Stomach-flu”?

Gastroenteriti viral i quajtur ndryshe ’’Stomach flu’’ është një inflamacion i zorrëve

A mund të ndihmojnë probiotikët në menaxhimin e simptomave të menopauzës?

Menopauza është një nga periudhat e rëndësishme të jetës së një gruaje.

Kuptimi i ADHD dhe ankthit tek fëmijët

Fëmijët mund të kenë ADHD, ankth ose të dyja. Është e zakonshme

A do t’ju ndihmojë konsumimi i qumështit të flini më mirë?

Nje artikull i publikuar në Advances in Nutrition gjen "një lidhje pozitive

Follow US

Weather
9 °C
London
broken clouds
11° _ 8°
55%
5 km/h
Wed
9 °C
Thu
11 °C
Fri
11 °C
Sat
13 °C
Sun
13 °C

Sponsored Content

Global Coronavirus Cases

Confirmed

0

Death

0

More Information:Covid-19 Statistics